fbpx

Mermer Mezar

Sade, Şık ve Uzun Ömürlü! “Marmara Mermeri” Mermere adını veren doğal taştır. Hem dünya hem Türk tarihinde önemli yapılara hayat vermiştir. Tarih boyunca mermer, ihtişamın, gücün ve zenginliğin göstergesi olarak görülmüş olup dini mekânlar, hamam, mezar inşaası vb. birçok yapının tasarımında kullanılmıştır. Tarihi öneminin yanı sıra, estetik görünümünün etkisiyle modası geçmeyen bir değer olmayı başarmış olan bu ürün, sıkı yapısı ve sağlamlık faktörüyle dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Günümüzde de mezar tasarımlarında sıkça kullanılan, Marmara adasından ülkemize ve dünyaya dağıtılan ekonomik, dayanıklı ve estetik bir doğal taş çeşididir.

Mermer Mezar Yapım ve Onarımı

Mezarlar ölen yakınlarımıza verdiğimiz değerin bir göstergesidir. Onlarını anısını yaşatmak ve saygımızdan dolayı daima bakımlı ve temiz olmasını isteriz. Bu kapsamda Bayramoğlu İnşaat olarak tüm imkanlarımızla daima yanı başınızdayız.


Mezar Taşı Yaptırılırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Sağlamlık, Kalite ve Estetik!
I. Mezarın yapımında kullanılan taşların kalınlıkları sorulmalıdır,
II. Mezar taşı yazı çalışmasını mutlaka imalattan önce taslak olarak görmek isteyin,
III. Baştaşı dediğimiz mezar taşı yazısı bulunan mermerin montaj detayları sorulmalıdır.
V. Betonun içerisinde mutlaka çelik hasır örgü demir kullanılmalıdır.
VI. Ve son olarak yaptırmış olduğunuz mezarın çevresel ve iklimsel şartlara bağlı kirlenmesini önlemek, peyzaj düzenlemelerinin yapılması, ilk günkü temizliğini korumak maksadıyla düzenli mezar bakımı yaptırınız.


Mezar Modelleri ve Fiyatları

Mermer günümüz teknolojisiyle bir çok şekilde işlenebilir. Osmanlı ve Selçuklu tarzı motif seçenekleri veya tuttuğunuz takımın amblemi vb. tüm işlemeleri mermer üzerinde oyma (kazıma), kabartma tekniğiyle gerçekleştirebilmekteyiz. Model seçme konusunda; uzman personellerimiz daima yanınızda!

Mezar fiyatlarını belirlerken, dikkat ettiğimiz birçok etken vardır. Malûmunuz üzere mezarlıklarımız çok yoğun olduğundan, iş makinesi kullanma olanağımız bulunmamaktadır. Tüm işçilik beden gücüyle yapılmaktadır. “Bu sebeple mezarın araba yoluna olan uzaklığı, çıkacak hafriyatın mezarlık dışarısına nakli, mezar yapılacak alanın düz veya meyilli oluşu, mezar yapımında kullanılacak taşın cinsi, kalınlığı ve işçiliği vb.” gibi faktörler göz önünde bulundurulduğundan fiyatlarımız çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir.

Uzman ekiplerimizce ücretsiz yapılan keşif çalışması ve 3 boyutlu mezar tasarımı çalışmaları sonrasında siz değerli müşterilerimizin bütçesine en uygun fiyatı çıkartmaktayız.

“TEKLİF AL” butonuna tıklayarak tamamen ücretsiz keşif ve size özel model seçeneklerimize erişme avantajını kaçırmayın!

Mermer Mezar Fiyat Teklifi Al