fbpx

Granit Mezar

Granit Üst Düzey Doğaltaş!

Granit, geniş ürün yelpazesine sahip olması sebebiyle mezar tasarımlarında tercih edilen bir doğal taştır. En mühim özellikleri, leke tutmaz, aşınmalara karşı dirençli, mukavemeti yüksek, sert yapısı sayesinde darbelere karşı aşırı dayanıklıdır ve rengi solmaz. Bu sebeple uzun yıllar geçse dahi ilk günkü görünümünü korur.
Granit dünyamızda bilinen en dayanıklı ve en sert olan yapı malzemesidir.

Granit Mezar Yapım ve Onarımı

Mezarlar ölen yakınlarımıza verdiğimiz değerin bir göstergesidir. Onlarını anısını yaşatmak ve saygımızdan dolayı daima bakımlı ve temiz olmasını isteriz. Bu kapsamda Bayramoğlu İnşaat olarak tüm imkanlarımızla daima yanı başınızdayız.

Granit Mezar Taşı Yaptırılırken Nelere Dikkat Edilmelidir;

Sağlamlık, Kalite ve Estetik!
I. Mezarın yapımında kullanılan taşların kalınlıkları sorulmalıdır,
II. Mezar taşı yazı çalışmasını mutlaka imalattan önce taslak olarak görmek isteyin,
III. Baştaşı dediğimiz mezar taşı yazısı bulunan mermerin montaj detayları sorulmalıdır.
IV. Sağlamlığa önem verin! Geride bırakacağınız eser yıllar boyu ayakta durmalı. Yaptıracağınız mezarın arka planda kalacak olan betonarme kısmına, görünür olan estetiği kadar önem verilmelidir.
V. Betonun içerisinde mutlaka çelik hasır örgü demir kullanılmalıdır.
VI. Ve son olarak yaptırmış olduğunuz granit mezarın çevresel ve iklimsel şartlara bağlı kirlenmesini önlemek, peyzaj düzenlemelerinin yapılması, ilk günkü temizliğini korumak maksadıyla düzenli mezar bakımı yaptırınız.

Granit Mezar Modelleri ve Fiyatları


Granit günümüz teknolojisiyle birçok şekilde işlenebilir. Osmanlı ve Selçuklu tarzı motif seçenekleri veya tuttuğunuz takımın amblemi vb. tüm işlemeleri mermer üzerinde oyma (kazıma), kabartma tekniğiyle gerçekleştirebilmekteyiz. Model seçme konusunda; uzman personellerimiz daima yanınızda! Mezar fiyatlarını belirlerken, dikkat ettiğimiz birçok etken vardır. Malûmunuz üzere mezarlıklarımız çok yoğun olduğundan, iş makinesi kullanma olanağımız bulunmamaktadır. Tüm işçilik beden gücüyle yapılmaktadır. “Bu sebeple mezarın araba yoluna olan uzaklığı, çıkacak hafriyatın mezarlık dışarısına nakli, mezar yapılacak alanın düz veya meyilli oluşu, mezar yapımında kullanılacak taşın cinsi, kalınlığı ve işçiliği vb.” gibi faktörler göz önünde bulundurulduğundan fiyatlarımız çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir. Uzman ekiplerimizce ücretsiz yapılan keşif çalışması ve 3 boyutlu granit mezar tasarımı çalışmaları sonrasında siz değerli müşterilerimizin bütçesine en uygun fiyatı çıkartmaktayız.
“TEKLİF AL” butonuna tıklayarak tamamen ücretsiz keşif ve size özel model seçeneklerimize erişme avantajını kaçırmayın!

Granit Mezar Fiyat Teklifi Al